VI Piknik Rodzinny w Cielądzu

Cielądzki park z roku na rok odwiedza coraz więcej miłośników zabawy na świeżym powietrzu, a było warto – atrakcje czekały zarówno na małych, jak i dużych. Impreza odbywa się od lat i stała się już gminną tradycją. Pierwsza edycja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne „Cymbarka” w 2009 roku. Jedynie w zeszłym roku wyjątkowo piknik został połączony z dożynkami.
Zabawa odbywała się w zabytkowym parku gminnym w Cielądzu i na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Impreza rozpoczęła się około godziny 14 od występów Cymbarki i zespołów disco-polo. Nie zabrakło także sportowych emocji. W tym samym czasie odbywał się finał rozgrywek piłki nożnej o puchar wójta gminy Cielądz. Około godziny 17 na scenie pojawiły się lokalne zespoły ludowe takie jak: MaWiKaRo z Cielądza, Marzenie z Regnowa, Zespół śpiewaczy z Boguszyc, Pod Różą z Wilkowic, Linkowiacy z Linkowa oraz Wspomnienie ze Starych Bylin. Nieodłącznym punktem każdego cielądzkiego pikniku jest także występ miejscowej Orkiestry Dętej.
– Impreza była bardzo udana – mówi Barbara Mandzińska, z zespołu Pod Różą. – Już po raz kolejny występowaliśmy podczas pikniku w Cielądzu i na pewno pojawimy się na kolejnych edycjach. W tym roku zaprezentowaliśmy się 7-osobową grupą i zabawialiśmy publiczność takimi utworami jak „Hej chłopaki”, „Koło mego stawka” czy „W moim ogródeczku”.  Publiczność szybko zaczęła tańczyć i bawić się pod sceną, więc myślę, że występ się podobał.
Tego dnia na brak atrakcji nie mogli narzekać także najmłodsi mieszkańcy gminy. Specjalnie dla nich zorganizowane zostało wesołe miasteczko, przejażdżki konne oraz gry i zabawy. Coś dla siebie mogli znaleźć także amatorzy tradycyjnych smaków. Gospodynie wiejskie przygotowały stoiska, na których można było degustować staropolskie potrawy.
Imprezę zakończył występ zespołu Qumple. Organizatorem Pikniku Rodzinnego jest Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne „Cymbarka” we współpracy z urzędem gminy w Cielądzu. Kolejna edycja zabawy planowana jest już za rok.

Występ MaWiKaRo