Nie tylko na folklor!

Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne Cymbarka zaprezentowała się w ostatnim czasie nie tylko na polu artystycznym ale również sportowym. Grupa męska naszego stowarzyszenia wzięła udział w piłkarskim Turnieju Charytatywnym Marcina Lesiaka. Pieniądze zbierane tego dnia zostały później przekazane Marcinowi, który w młodym wieku zachorował na raka.
Nasza młodzież nie pozostała obojętna i gdy tylko pojawiła się możliwość ochoczo wzięła udział w turnieju zgłaszając się jako jedna z pierwszych drużyn pomagając i wspierając naszego wspólnego kolegę. W barwach Cymbarki występowali następujący zawodnicy: Maciej Kupis, Sebastian Kozłowski, Adam Lesiak, Mateusz Lesiak, Mateusz Wąsiewicz oraz gościnnie ale godnie reprezentujący naszą Cymbarkę Igor. Fenomenalne akcje ofensywne i wyśmienita gra obrona nie dała satysfakcjonującego zakończenia w postaci finału i wygranej, ponieważ nasza drużyna zajęła 2 miejsce w grupie ustępując w grupie tylko późniejszemu finaliście zawodów.
Warto również zaznaczyć, że oprócz udziału drużyny piłkarskiej w zmaganiach sportowych, pomogliśmy również na polu organizacyjnym gdzie należy wymienić Karolinę Wasiak jako osobę, która służyła pomocą w wielu poza sportowych aspektach tych zmagań. Na zakończenie zawodów Cymbarka otrzymała pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za udział w zawodach. My tymczasem życzymy Marcinowi jak najszybszego powrotu do zdrowia!


Od lewej: Mateusz Lesiak, Maciej Kupis, Igor Milczarski, Sebastian Kozłowski, Adam Lesiak, Mateusz Wąsiewicz
Od lewej: Mateusz Lesiak, Maciej Kupis, Igor Milczarski, Sebastian Kozłowski, Adam Lesiak, Mateusz Wąsiewicz