Adam Kwapisz

Adam Kwapisz

Adam Kwapisz prezes naszego stowarzyszenia po kilku miesiącach walki z chorobą zmarł 15-sierpnia 2013 r. w wieku 56 lat. Był on wieloletnim działaczem klubu sportowego Orląt Cielądz w latach 1978-2011 pełniąc wszystkie możliwe w nim funkcje organizacyjne: prezesa zarządu, skarbnika, gospodarza, trenera jak i opiekuna piłkarzy. Wśród mieszkańców gminy Cielądz, zmarły cieszył się dużym autorytetem jako miłośnik i znawca swojego regionu, organizator imprez lokalnych. Adam był pomysłodawcą i założycielem Międzypokoleniowego Zespołu Folklorystycznego a następnie Stowarzyszenia Kulturalno-Historycznego „CYMBARKA” , w ramach którego zainicjował utworzenie sekcji muzycznej, historycznej, eksploracyjnej oraz koła gospodyń wiejskich. Jego zaangażowanie i pomysłowość sprawiły, że w krótkim czasie stowarzyszenie stało się najprężniej działającą organizacją w naszej gminie. Dzięki Adamowi możliwych było wiele wycieczek integracyjno-poznawczych do ciekawych miejsc w naszym kraju, a także wyjazdy na występy m.in. do Kwidzyna, Mińska czy Pont-A-Mousson we Francji. Był to człowiek o wielkim sercu. Będzie nam Cię brakowało!

Pogrzeb Adama Kwapisza z licznym udziałem mieszkańców Cielądza i okolicznych miejscowości odbył się w sobotę, 17 sierpnia na miejscowym cmentarzu. Piłkarze w ramach podziękowania i pamięci każdy mecz w czasie Turnieju o Puchar Wójta, 18 sierpnia zaczynali minutą ciszy.

Henryk Banaszek

henryk banaszek

Z głębokim smutkiem żegnamy członka zespołu „Cymbarka”, skrzypka, śpiewaka najstarszego z naszego grona Henryka Banaszek, który 21-marca zmarł mając 69 lat. Pożegnaliśmy zmarłego w sobotę na miejscowym cmentarzu w Cielądzu licznie zgromadzoną rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Nie zabrakło miłych słów, wspomnień od dobrze mu znanego księdza Marka oraz zagranej przez przyjaciół-muzyków melodii „Muzyk nocy”, która idealnie oddała to jakim był człowiekiem Henryk Banaszek.

Godnie przeszedłeś swoją doczesną drogę. Takiego będziemy Cię pamiętać. Spoczywaj w pokoju!